Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wspólne zamówienie ABS

Wspólne zamówienie ABS 07/05/2012 00:34 #1807

Tak, ja drukowałem na niemieckim ABS-sie, b. drogim. Był dość wymagający, bo trzeba było go podgrzewać do 240 st C ale był bardzo jednorodny. Zdarza mi się jak drukuję z plastspawu, że są pęcherzyki. Niemiecki ABS tego nie miał.

Jak podpaliłem oba abs-y to ten niemiecki bardziej kopcił. Miał chyba więcej butadienu ... :?: Był też bardziej elastyczny, tzn mniej łamliwy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wspólne zamówienie ABS 08/13/2012 20:13 #2159

Polujemy na Filament o średnicy 1.75 - macie jakieś doświadczenia w zakupach tej średnicy? Ostatni nasz zakup przyjechał do nas z GB póki co jesteśmy bardzo zadowoleni ze wszystkiego oprócz z ceny :)

Uploaded with [url=http://imageshack.us:2ek4i81i]ImageShack.us[/url]

Wspólne zamówienie ABS 08/13/2012 20:45 #2161

materialination napisał:
Polujemy na Filament o średnicy 1.75

a rozmawialiście z plastspawem ?

Trzeba zebrać chętnych na 25 Kg lub więcej i próbować namówić wytwórcę na zmianę dyszy w wytłaczarce - chyba nie powinno być problemów.

Wspólne zamówienie ABS 08/13/2012 20:56 #2163

Ja jestem chętny na 10kg :)
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Wspólne zamówienie ABS 08/13/2012 21:22 #2165

A tak naprawdę to dlaczego nie stosujecie filamentu 3mm ???????
Jedyna różnica jest w sztywności , która jest mało istotna w ekstruderach bez cięgna boudena.
Chyba że czegoś nie wiem........................... :oops:
Cena cieńszego filamentu musi być wyższa , liczy się czas pracy maszyny.

Wspólne zamówienie ABS 08/13/2012 21:45 #2166

po za sztywnoscia jest roznica w tym ze glowica mniej leje [jest mniej plastiku w danym momencie] no i mozna drukowac szybciej o dana masa plastiku szybciej sie topi. Latwiej sie tez kalibruje [jak damy o 0.5mm wiecej plastiku 3mm a 1.75mm to przy 3mm mamy dwa razy wiekszy blad]. I ogolniej jest jakos tak lepiej odkad uzywam 1.75

Wspólne zamówienie ABS 08/14/2012 05:36 #2168

Wulfnorek a gdzie się zaopatrujesz w 1.75 ?

Ja też będę chętny na 1.75, ale nie w tym miesiącu, bo budżet reprapowy mocno już nadwyrężyłem :-) Poza tym po wakacjach może będzie więcej forumowiczów chętnych na zakupy.
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam

Wspólne zamówienie ABS 08/14/2012 07:37 #2169

ABS_maker napisał:
materialination napisał:
Polujemy na Filament o średnicy 1.75

a rozmawialiście z plastspawem ?

Trzeba zebrać chętnych na 25 Kg lub więcej i próbować namówić wytwórcę na zmianę dyszy w wytłaczarce - chyba nie powinno być problemów.

jeszcze z nimi nie rozmawialiśmy, ale pewnie w najbliższym czasie poczynimy kroki w tym kierunku. Jeśli znajdą się chętni to będzie można pomyśleć o wspólnym zakupie.

Wspólne zamówienie ABS 08/16/2012 09:26 #2196

Witam Panowie i być może Panie:)

Jakie znacie jeszcze miejsca oprócz PLASTSPAW (nie mogę się do nich dodzwonić) gdzie można hurtowo zamówić filament?

Pozdrawiam.

Wspólne zamówienie ABS 08/16/2012 22:21 #2202

Czekam na dostawę 1.75mm. Miałem tego ostatnio sporo, ale się wyprzedało :( Jakby co to na PW. Czasem bywa też PLA 1.75mm
  • u-design
  • u-design Avatar
  • Podziękowania: 2
Zawsze mówię to co myślę, choć nie każdy to lubi ... [Liroy]
3NOVATICA

Wspólne zamówienie ABS 08/17/2012 08:59 #2204

Nigdy nie drukowałem filamentem 1,75 mm , dlatego zadałem pytanie jaka jest różnica.
Z odpowiedzi Kol. Wulfnorka wynika że:Wulfnorek napisał:
po za sztywnoscia jest roznica w tym ze glowica mniej leje [jest mniej plastiku w danym momencie] no i mozna drukowac szybciej o dana masa plastiku szybciej sie topi. Latwiej sie tez kalibruje [jak damy o 0.5mm wiecej plastiku 3mm a 1.75mm to przy 3mm mamy dwa razy wiekszy blad]. I ogolniej jest jakos tak lepiej odkad uzywam 1.75
czyli stosując cieńszy filament "poprawiamy" pewne niedoskonałości głowicy , jak dokładność podawania , szybkość topienia ABS itd
Idąc tym tropem można zrobić filament jeszcze cieńszy , taki na ile pozwoli mechanizm podający .
Czy są jakieś projekty lub konstrukcje pracujące z cieńszym drutem ????

P.S. We wrześniu mogę spróbować zorganizować wspólny zakup filamentu 1,75 mm , jak będzie zamówienie na kilkadziesiąt Kg.

Wspólne zamówienie ABS 08/17/2012 09:37 #2205

@ABS_maker

Nie słyszałem o takich konstrukcjach, ale co do mechanizmu prowadzącego, już przy 1,75 na dobrym ekstruderze drut wygąda tak:
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Wspólne zamówienie ABS 08/17/2012 10:06 #2206

ABS_maker napisał:
P.S. We wrześniu mogę spróbować zorganizować wspólny zakup filamentu 1,75 mm , jak będzie zamówienie na kilkadziesiąt Kg.

Jakby co to jestem chętny na razie na 5kg w różnych kolorach, zobaczymy jakie będą mieli w 1.75mm. Proponuję założenie osobnego tematu "Wspólne zamówienie ABS 1.75mm" :)
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam

Wspólne zamówienie ABS 08/18/2012 15:30 #2210

cieńszy drut od 1.75 bedzie miał tendencję do wyginania między śrubą extrudera w wejściem w blok extrudera. Na 1.75 miałem już kilka przypadków, gdzie wyszedł bokiem przy szybkim wydruku, bo głowica stawiała opór. Na 1.75 się bardzo fajnie drukuje i ten drut "wybacza" wiele niedoskonałości kalibracji extrudera. Sam plastik topi się dużo szybciej. Na głowicach uHead mojej konstrukcji uzyskałem dobrą prędkość wydruku przy całkiem niezłej jakości. Na wideo głowica w pierwszym designie, który został poprawiony (lżejsza i waga kompletnej złożonej głowicy z rezystorem, termistorem i peekiem to ok. 24 gramów)

https://www.youtube.com/watch?v=i9cIGQnYicY
  • u-design
  • u-design Avatar
  • Podziękowania: 2
Zawsze mówię to co myślę, choć nie każdy to lubi ... [Liroy]
3NOVATICA

Wspólne zamówienie ABS 09/13/2012 16:51 #2629

Witam,

Bede zamawial ABS dla siebie, ale moge dolaczyc z 1-3 osoby do zamowienia.
Czekam na zgloszenia do jutra wieczorem
PW lub GG 33350

pzdrawiam
arthx
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013